20.02.2011 | autor: Administrator

Międzynarodowa Fundacja Kobiet, która od kilkunastu już lat pomaga rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej zwraca się do Państwa z gorącym apelem o wsparcie dla pierwszej w Łodzi wielobranżowej spółdzielni socjalnej „Szansa”, która powstaje przy ul .Cieszkowskiego 2a, w Parku „Sielanka”. Nasza Fundacja od samego początku współorganizuje i wpiera ten projekt. Jednak bez pomocy z zewnątrz może on napotkać spore trudności realizacyjne.

Dlaczego? Założycielami spółdzielni socjalnej są osoby trwale bezrobotne i które poprzez pracę pragną wrócić do aktywności życiowej i zawodowej. Mają one znacznie mniejsze możliwości na starcie, niż inni. Dlatego im pomagamy. Całe szczęście, że Międzynarodowej Fundacji Kobiet jako organizacji pożytku publicznego miasto użyczyło budynek z przeznaczeniem na pomoc dla najbardziej potrzebujących. Niestety wymaga on kapitalnego remontu, a pierwsze pozyskane z darowizn środki finansowe trzeba było przeznaczyć na projekt architektoniczny.

Międzynarodowa Fundacja Kobiet zajęła się przygotowaniem merytorycznym: przeszkoliliśmy wszystkich potencjalnych członków spółdzielni, przygotowaliśmy ich do prowadzenia biznesu . Niestety remont, a później wyposażenie budynku przy ul. Cieszkowskiego 2a  wymagają sporych nakładów, toteż liczy się dla nas każde wsparcie : materialne i niematerialne. W spółdzielni zatrudnionych będzie 30- 40 osób, znajdzie się tam lokal gastronomiczny z tanimi posiłkami, punkt przedszkolny, punkt usług dla domu, miejsce pomocy dla seniorów, pogotowie krawieckie etc. Oprócz tego chcemy wygospodarować dwa mieszkania socjalne dla osób, które chcą zmienić swoje życie.

Wierzymy w to, że nasz wspólny projekt skończy się powodzeniem. Wiemy , że  Państwa Firma  prowadzi politykę społecznie odpowiedzialnego biznesu  i nie tylko dba o swoich pracowników , nie szkodzi środowisku ale angażuje się w wiele działań (akcji), wspomagających tych, którzy potrzebują pomocy.

Jeżeli zechcą Państwo wesprzeć nasz projekt proszę o kontakt z Międzynarodową Fundacją Kobiet na adres e – mail fundacja-kobiet@wp.pl