01.07.2013 | autor: Administrator

 

Międzynarodowa Fundacja Kobiet, która od kilkunastu już lat pomaga rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej zwraca się do Państwa z gorącym apelem o wsparcie w wielobranżowej spółdzielni socjalnej „Szansa”, która powstaje przy ul. Cieszkowskiego 2a, w Łodzi w Parku „Sielanka”.

Nasza Fundacja od samego początku współorganizuje i wpiera ten projekt. Jednak bez pomocy z zewnątrz może on napotkać spore trudności realizacyjne.

Dlaczego? W spółdzielni socjalnej będą pracować osoby trwale bezrobotne, które poprzez pracę pragną wrócić do aktywności życiowej i zawodowej. Mają one znacznie mniejsze możliwości na starcie, niż inni. Dlatego im pomagamy. Całe szczęście, że Międzynarodowej Fundacji Kobiet jako organizacji pożytku publicznego miasto użyczyło budynek z przeznaczeniem na pomoc dla najbardziej potrzebujących. Niestety wymaga on kapitalnego remontu, a pierwsze pozyskane z darowizn środki finansowe trzeba było przeznaczyć na projekt architektoniczny.

Międzynarodowa Fundacja Kobiet zajęła się przygotowaniem merytorycznym: przeszkoliliśmy wszystkich potencjalnych członków spółdzielni, przygotowaliśmy ich do prowadzenia biznesu. Niestety remont, a później wyposażenie budynku przy ul. Cieszkowskiego 2a  wymagają sporych nakładów, toteż liczy się dla nas każde wsparcie: materialne i niematerialne. W spółdzielni zatrudnionych będzie ok. 20 osób, dzięki czemu ich rodziny, w tym głównie dzieci (ok.60 osób) poprawią swoją bardzo trudną sytuację bytową. W miejscu tym znajdzie się mały lokal gastronomiczny z tanimi posiłkami, miejsce aktywizacji, wsparcia i integracji seniorów, miejsce zabaw dla dzieci, pogotowie krawieckie, punkt usług dla domu, etc. Oprócz tego chcemy wygospodarować dwa mieszkania socjalne dla osób, które będą miały szansę godnie żyć.
Od ponad roku trwają prace remontowe budynku. Z ruiny (pustej od ponad 10 lat), wyłania się miejsce, o którym marzą okoliczni mieszkańcy i którzy pamiętają, że tutaj odbywały się przyjęcia komunijne i weselne. Marzą żeby tam wrócić, mieć swoje miejsce w którym nie tylko będą chcieli się posilić, ale uczestniczyć w życiu kulturalnym i rozrywkowym. Marzą o tym miejscu bezrobotne panie, które juz wielokrotnie na organizowanych kiermaszach  i festynach częstowały mieszkańców osiedla smakołykami  i wypiekami własnej roboty.

W prace remontowe „Szansy” są zaangażowane firmy i osoby fizyczne, które chcą pomóc tym którzy nie potrafią sobie pomóc. Traktują to jako społecznie odpowiedzialne działanie na rzecz potrzebujących. To one pomogły w wykonaniu prac budowlanych, dekarskich, stolarki okiennej , instalacji wodno-kanalizacyjnej i cieplnej. Angażowały się również w pierwsze elementy wyposażenia (zamieszczamy zdjęcia przedstawiające stan budynku: przed remontem, w trakcie remontu, oraz projekt końcowy).Są z nami m.in. PZU, Dalkia, Indesit, PGE, Ceramika Paradyż, Rossmann, PB Construction, Delia, BSP , pozostali – patrz https://spoldzielnia-szansa.com.pl/.

Wierzymy w to, że nasz wspólny projekt skończy się powodzeniem stąd też zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia. Międzynarodowa Fundacja Kobiet z siedzibą w Łodzi, przy ul. Więckowskiego 13, jest organizacją pożytku publicznego i możliwym jest przekazanie na jej konto darowizn na cele społeczne Bank Spółdzielczy Rzemiosła Łódź ul. Moniuszki 6 , nr konta 34 8784 0003 2001 0000 0198 0006 ( KRS 0000085484).

Ze swej strony gwarantujemy medialną promocję Państwa, a przyszłą spółdzielnię socjalną i jej działalność oddajemy pod kontrolę społeczną wszystkich wspierających.

Prezes Fundacji
Prof. Zdzisława Janowska

http://www.fundacja-kobiet.pl