10.09.2012 | autor: Administrator

Informacja prasowa

Daj Szansę Szansie!

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Szansa to pomysł 30 bezrobotnych

i znajdujących się w trudnym położeniu łodzian. To nie tylko miejsce zatrudnienia – to również pomysł na życie. Dlatego inicjatywie patronuje

od początku Międzynarodowa Fundacja Kobiet, a wspiera ją osobiście

prof. Zdzisława Janowska. Dziś rozpoczyna się remont budynku, w którym mieścić się będzie „Szansa”.

Historia

Zaczęło się kilkanaście miesięcy temu, podczas zawodowych szkoleń, które organizowała Fundacja. Tam właśnie spotkali się inicjatorzy „Szansy”, tam postanowili powołać ją do życia uznając, że uruchomienie własnej firmy jest najlepszym sposobem na kłopoty z zatrudnieniem. Założyli więc spółdzielnię. Promocją projektu zajęła się MFK zaś wsparcie merytoryczne zapewnili studenci kierunków ekonomicznych z Uniwersytetu Łódzkiego.

Efekty

Przyszły szybko. Spółdzielnia dostała od miasta budynek, powstał projekt architektoniczny. Do grona naszych darczyńców dołączały kolejne firmy, które obiecały najróżniejszą pomoc m.in.: Indesit, Dalkia, BSP, PKO BP, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Docelowo w „Szansie” zatrudnionych ma być 20 – 30 osób.

Czym ma zajmować się spółdzielnia?

• Prowadzić punkt przedszkolny

• Opiekować się seniorami

• Prowadzić restaurację z niedrogimi posiłkami

• Pogotowie krawieckie

• Usługi dla domu

• Remonty mieszkań.

W spółdzielni znajdą się również dwa mieszkania socjalne dla osób bezdomnych.

Spółdzielnie socjalne to instytucje, które można tworzyć od niedawna. Są przeznaczone dla osób bezrobotnych, bezdomnych, borykających się z kłopotami materialnymi, a pracę spółdzielni reguluje specjalna ustawa.

Może ją uruchomić co najmniej 5, a maksymalnie 50 osób. Na rozruch i utworzenie stanowisk pracy mogą otrzymać jednorazową dotację z powiatowego urzędu pracy. To niestety wszystko.

Apelujemy do wszystkich firm, które mogą pomóc w tej sprawie. Założyciele spółdzielni nie są w stanie wziąć pożyczki czy zaciągnąć kredytu. Tylko wsparcie: finansowe czy rzeczowe pozwoli im w realizacji planów.

Prosimy: dajcie nam „Szansę”.

Szczegółowe informacje

Przewodnicząca Międzynarodowej Fundacji Kobiet

prof. Zdzisława Janowska 606 353 636

Zaproszenie

Rozpoczynamy remont „Szansy”

To co jeszcze pół roku temu, gdy 30 bezrobotnych kobiet wymyślało swoją spółdzielnię, było mglistym marzeniem, dziś staje się rzeczywistością
– również dzięki wsparciu mediów.

W najbliższy wtorek, przed południem, do Parku Sielanka, przyjedzie sprzęt, na miejscu stawią się pracownicy dwóch firm budowlanych oraz studenci  Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego i wspólnie zaczniemy odgruzowywanie budynku „Szansy.”

Dzięki wsparciu naszych „dobrych duchów” – łódzkich firm rozpoczynamy remont pierwszej w Łodzi Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Szansa”.

Z dumą zapraszamy na rozpoczęcie prac

Wtorek, 8 marca 2011, godz. 11:00

ul. Cieszkowskiego 2a

Park „Sielanka” u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Pabianickiej

(dokładna mapka w załączniku).

O projekcie opowiedzą: szefowa MFK prof. Zdzisława Janowska, studenci z koła naukowego „Personalni” działającego przy  Wydziale Zrządzania UŁ pomagający w powstaniu „Szansy” oraz jej założycielki

Startujemy 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, bo to one wymyśliły i tworzą „Szansę”.

Serdecznie zapraszamy

Szczegółowe informacje

Prezes Międzynarodowej Fundacji Kobiet

prof. Zdzisława Janowska 606 353 636